האם חברת האחסון משפיע על מהירות האתר

תוכן עניינים

רוצים לפרסם אצלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את מה שקראתם ?
שתפו בקליק
כתבות אחרונות

אם האתר שלכם עובד באיטיות ואתם תוהים מה הסיבה, הגעתם למקום הנכון.

ישנן כמה סיבות שיכולות להשפיע על מהירות אתר האינטרנט שלכם אבל אנחנו נתרכז באחד מהם והוא שירות אחסון האתרים שאתה מקבלים.

נדבר על הקשר בין מהירות אתרים לשרתים, מה הערך באמצעותו מודדים מהירות של אתרים ואיך אתם בעצמכם תוכלו לבדוק את מהירות השרת המאחסן את האתר שלכם:

 

הקשר בין אחסון אתרים ומהירות אתר האינטרנט שלכם:

אם השרת בו אתם מאחסנים את אתר האינטרנט שלכם מתפקד גרוע, לא משנה מה תשנו באתר מבחינת קוד רכיבים גרפיים וגודל קבצים, האתר שלכם יהיה איטי. השרת הוא המוח שעומד מאחורי קיומו של אתר האינטרנט שלך. ברגע שיש בו בעיות, באתר שלך יהיו בעיות. לכן חשוב לבחור בשירות אחסון אתרים – מה זה בעצם?. אם תהיתם, ניתן למצוא שירות לאחסון אתרים מהיר גם בישראל.

 

TTFB (Time for First Byte)

הערך באמצעותו ניתן למדוד את מהירות האתר שלך נקרא TTFB שמשמעותו הזמן שלוקח לשרת לעבד את הבייט הראשון. במילים אחרות – הזמן שלוקח לדפדפן לקבל את הבייט הראשון. באמצעות מדידת נתון זה תוכל לקבל תמונת מצב על מהירות האתר שלך. מהירות לא יעילה תמנע ממשתמשים להשתמש באופן סדיר באתר שלכם.

 

הבנתי, אבל איך אני יכול לבדוק את מהירות האתר שלי?

ישנם כלים ואתרים רבים שאתם יכולים להשתמש בהם בשביל למדוד את הTTFB. למשל, אתרים כמו BitCatcha PickUpHost, Pingdom, WebPageTest וGeekFlare . לא חסרים אתרים וכלים אינטרנטיים חינמיים באמצעותם תוכלו לבדוק את מהירות האתר שלכם.

מה עושים? בוחרים באתר את מיקומכם בעולם (ישראל) ופשוט מכניסים את כתובת האתר שלכם או כתובת אתר עם שירות אחסון זהה לשלכם ומקבלים את תוצאות המהירות של האתר הרלוונטי.

 

ולאילו תוצאות עליי לצפות?

מתחת ל100 – ms זו מהירות מצוינת, אבל בעיקרון מומלץ שהתוצאה תהיה לפחות פחות מ – 200 ms . מהירות בין 300 – 500 היא סטנדרטית ואם אתה כבר מעל – 600 ככל הנראה שיש בעיה ומומלץ לשקול להחליף שירות אחסון.

 

האם יש עוד גורמים המשפיעים על מהירות האינטרנט שלי?

השרת שלך הוא בהחלט לא הגורם היחיד שיכול להשפיע על אתר האינטרנט שלך. גורמים אפשריים אחרים הם קוד יעיל, זיכרון מטמון (קבצים מקומיים) או גרפיקה כבדה. אבל כפי שציינו לעיל, כל עוד השרת שלכם לא מתפקד טוב, לא משנה מה תשנו באתר שלכם הוא עדיין יהיה איטי.

לסיכום, בחירת שירות אחסון טוב לאתר שלכם היא קריטית. אנחנו ממליצים שתבחרו שירות מסוים ותראו תחילה אם מהירות האתר שלכם תקינה. הבאנו לכם את הכלים לבדוק זאת והתוונו לכם את הדרך להבין מהי מהירות גבוה או נמוכה. כל שנותר לכם כעת הוא לנסות שירות אחסון מסוים ולבדוק את מהירות האתר שלכם!

 

מחשב מחובר לכוננים

מאמרים נוספים שעלולים לעניין אתכם