4 דרכים לווידוא הביטחון של המחשב שלך

תוכן עניינים

רוצים לפרסם אצלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את מה שקראתם ?
שתפו בקליק
כתבות אחרונות

המחשב האישי שלנו מכיל הרבה מאוד פרטים חשובים, פרטים שאנחנו לא מעוניינים שאף אחד לא יהיה חשוף אליהם מלבדנו. כדי לשמור על המחשב שלכם בטוח יש כמה דברים שכדאי מאוד שתעשו, ואנחנו כאן כדי לספר לכם עליהם ולעזור לכם לשמור על המחשב שלכם בתור מרחב בטוח.

 

שמירה על ביטחון המחשב

לכל אחד מאיתנו יש במחשב הרבה מאוד פרטים שחשוב לשמור עליהם מוגנים. הדבר הזה נכון שבעתיים כאשר מדברים על עסקים או חברות שמחזיקות הרבה מאוד מידע במחשבים שלהם, מידע שחשיפה שלו יכולה להוביל לנזק משמעותי. שירותי it נועדו בדיוק עבור הדבר הזה, לאפשר לבעלי עסקים וחברות לישון בשקט בכל מה שנוגע לתחזוקה ושמירה על רשתות המידע שלכם.

חברה שמספקת לכם את השירותים הללו תערוך מידי בדיקות למחשבים שלכם ותוכל לתת מענה לכל תקלה בעת הצורך. חשוב להעביר את המחשבים penetration test  כדי למנוע מצב שבו קיימת פרצה מסוימת שאתם לא יודעים עליה. בכל מקרה, יש כמה דברים שכדאי שתעשו בלי קשר לשירותים הללו, כדי לשמור על הביטחון של המחשב שלכם.

 

  • וודאו שאתם מכירים את כל התוכנות שיש במחשב שלכם

הדרך הנוחה ביותר לפגוע בכם דרך המחשב היא בעזרת התקנה של תוכניות זדוניות על המחשב שלכם. כדי למנוע מצב כזה עליכם לבצע מידי פעם מעבר על המחשב שלכם ולראות שאתם יודעים בדיוק מה המקור של כל תוכנה שנמצאת עליו. אם אתם נתקלים בתוכנה לא מוכרת עליכם לוודא מיד שהיא תוכנה בטוחה שלא מכילה רכיבים שיכולים לפגוע בכם.

 

  • הקפידו על סיסמאות חזקות

פריצות רבות למחשבים מתרחשות באמצעות גילוי הסיסמא. הקפידו לייצר למחשב שלכם סיסמא איכותית, וכך גם כדאי לנהוג ביחס לכל אתר ברשת שמכיל מידע חשוב עליכם. כמובן שאל תרשמו את הסיסמאות במחשב שלכם כדי שגם אם מישהו קיבל גישה אליו הוא לא יוכל לקבל את הסיסמאות.

 

  • אל תשאירו את המחשב שלכם פתוח ללא השגחה

לא משנה לכמה זמן יצאתם, או היכן אתם משאירים את המחשב שלכם, הקפידו לנעול אותו בכל זמן שאתם לא נמצאים לידו. את הנעילה אתם יכולים לבצע באמצעות סיסמא או דרישה לזיהוי פנים, מה שיבטיח שאף אחד לא ייכנס למחשב שלכם.

 

  • אל תענו לתכתובות מייל מכתובות בלתי מזוהות

עבירות מחשב רבות נעשות באמצעות שליחה של הודעות דוא"ל, כאשר מצורף להודעה קישור מסוים. ברגע שתלחצו על הקישור הזה אתם למעשה חושפים את המחשב שלכם לנזקים שונים, לרבות אפשרות גישה חופשית למי ששלח לכם את ההודעה.

 

לסיכום

השמירה על המחשב היא תנאי בסיסי לביטחון אישי, לאור המידע הרב שהמחשב האישי שלנו מכיל. הקפידו לנעול את המחשב שלכם בצורה טובה ובדקו מידי פעם שהוא לא מכיל תוכנות שונות שמקורן לא ברור.

אבטחת מחשב

 

מאמרים נוספים שעלולים לעניין אתכם