5 שלבים לבניית חנות אינטרנט מושלמת

תוכן עניינים

רוצים לפרסם אצלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את מה שקראתם ?
שתפו בקליק
כתבות אחרונות

בניית חנות אינטרנט עלולה להיות עניין לוגיסטי לא פשוט, ישנם מספר דברים שכדאי לחשוב עליהם מראש:

 

מיקום החנות 

בשלב הראשון לאחר שהחלטתם על פתיחה של חנות אינטרנטית, עליכם לבחור את מיקומה. באפשרותכם כמובן לפתוח חנות עצמאית לחלוטין, או לפתוח תחת חסות פלטפורמות גדולות יותר כמו amazon או ebay.

פתיחת חנות תחת הפלטפורמות הגדולות היא אפשרות שמתאימה למי שמעוניין לפנות לקבל יעד בין- לאומי. למרות כניסתה של אמאזון לארץ, נתח השוק שלה לא מספיק גדול כדי להסתמך עליו. היתרון בבחירה זו, הוא שלא תצטרכו לדאוג לפיתוח פלטפורמת המכירה. בנוסף, מכירה באמצעות אמאזון תאפשר לכם להשתמש במחסנים שלהם לאחסון, דבר היוריד מכם נטל כבד.

כאמור, קיימת גם האפשרות לפתוח חנות אינטרנטית באמצעות פלטפורמה עצמאית, בניגוד לעבר, כיום, הפלטפורמות העצמאיות בארץ הולכות וגדלות. בהתאם לגודל החנות שלכם תצטרכו לבחור מערכת תשתיות, מערכות הפעלה וקידום אתרים באמצעות גוגל. שימו לב כי תצטרכו להחליט האם הקמת החנות תתבצע בקוד פתוח או קוד סגור. קוד פתוח משמעותו היא שכל חברה שתפנו אליה בעתיד שתכיר את המערכת שלכם תוכל לבצע בה שינויים, בכך הדבר ישחרר אתכם ממחויבות לחברה ספציפית. קוד סגור משמעו אפשרות למודל שכירות אשר לא בהכרח תוכלו להשיג בקוד פתוח.

 

עיצוב החנות – התאמה אישית או תבנית מוכנה

בעבר, כל החנויות שהיו קימות באינטרנט השתמשו במספר מצומצם של תבניות משעממות ובסיסיות יחסית. ההבדלים כיום בין התבניות השונות יבואו לידי ביטוי במחיר. עליכם לחשוב האם התמורה שווה את ההשקעה במחיר. במידה ואתם מוכרים מוצר שובר שוק, יתכן כי עיצוב מהודר לא יהיה הכרחי כל עוד האתר נראה מעוצב. במידה ותבחרו עיצוב מורכב יותר, תצטרכו לבצע אפיון מקיף של כלל המסכים שתרצו שיהיה באתר שלכם. בשלב הזה, היות והאפיון יתורגם בסוף לפנים של החנות שלכם, תהיו מעורבים עד הפרט האחרון בתיאום העבודה מול החברה.

 

סליקה

עניין הסליקה בעת בניית חנות אינטרנטית נחשב למורכב מאוד, ישנן חברות סליקה רבות בשוק. אך כיום, ניתן להשוות בקלות בין החברות השונות. לפני הבחירה וודאו כי הפלטפורמה של החנות מסוגלת לתמוך בממשק חברת הסליקה.

 

אבטחה

המונח הכי חשוב שעליכם להכיר בנוגע לאבטחת האתר הוא SSL  שמשמעו "תעודת אבטחה". המשמעות היא שכל מידע שישלח בין דפדפן הלקוח לבין שרת האתר יהיה מוצפן, כולל פרטי האשראי. בנוסף, יש לדרוש גם הצפנה ברמת הנתונים, וודאו כי יש גיבוי אוטומטי לשרת ובחרו סיסמאות קשות לפיענוח.

 

מוצרים

במידה והאתר שלכם הולך לספק שירות במכירת אלפי מוצרים, יתכן ותגלו כי מדובר במשימה לא פשוטה. דאגו כי תהיה בחנות אפשרות לייבוא מוצרים ממקור חיצוני. התייעצו עם איש מקצוע בהתאם.

חנות אינטרנטית

מאמרים נוספים שעלולים לעניין אתכם